Informačná stránka o samolepiacich etiketách, informácie o samolepiacich etiketách, najčastejšie používané materiály, grafické štúdiá


Termo a termotransferové tlačiarne


Tlačiareň etikiet je použiteľná v oblasti obchodu, vo výrobných prevádzkach, v baliarňach a priemyselných prevádzkach. Väčšina tlačiarní je schopná tlačiť v režime termo, alebo termotransfer.

Pri termo režime sa nepoužíva termotransferová (farbiaca, TTR) páska. Pri tomto režime treba používať termopapier.

Pri režime termo-transfer je potrebné používať termotransferovú pásku. Odporúča sa použiť šírku, ktorá prekryje celú šírku etikety.

Tlačiareň je ľahko ovládateľná pomocou obslužného, užívateľsky jednoduchého softvéru, vďaka ktorému už nie je problém v okamžiku zmeniť potrebné údaje tlačené na etiketu. Ľahko udržiavateľná databáza etiket (každá etiketa samostatný súbor). Tlačiarne majú skoro neobmedzenú možnosť použitia formátov etikiet. Bežné tlačiarne tlačia šírkou do 110 mm. Na etiketu je možné pridať obrázky, firemné logo, údaje o etiketovanom tovare (názov, cena, počet kusov, veľké množstvo typov čiarových kódov a pod.) vo všetkých fontoch podporovaných Win. Tlačiareň sa pripája k PC cez LPT, alebo USB.Pre samolepiaceetikety.sk vytvoril InDesign s.r.o. 2009.


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!